Na co zwracać uwagę wybierając odzież niemowlęcą?

Odzież niemowlęca to temat skomplikowany – szczególnie dla świeżo upieczonych rodziców. Jak wybrać ubranka dla niemowląt, by nie żałować? Czym się kierować i na co zwracać uwagę? Oto odpowiedzi na pytania, które rodzice oraz ich bliscy zadają najczęściej.

Odzież niemowlęca – jak wybrać najlepsze ubranka?

Odzież niemowlęca powinna zostać wybrana, biorąc pod uwagę kilka ważnych kwestii: np. wykorzystanie materiałów naturalnych (wełny, bawełny z domieszką włókien elastycznych, dzianiny) oraz gramaturę – im większa, tym ubranie grubsze, a co za tym idzie – sprawdzi się podczas zimniejszych miesięcy oraz dłuższych wyjść. 

Ponadto ubranka dla niemowląt powinny wyróżniać się mocnym szwem, dzięki czemu będą odporne na uszkodzenia. Co ważne, odzież nie może krępować ruchów, mieć zbyt wielu elementów dodatkowych: np. zapięć, wszywek czy aplikacji – szczególnie umieszczonych blisko twarzy dziecka lub na tych fragmentach ciała, na których może być największy nacisk, np. podczas odpoczynku. Trzeba pamiętać, że odzież niemowlęca przyda się przede wszystkim do spania – gdy dziecko odpoczywa, dlatego to w pozycji leżącej powinno być mu najwygodniej.

Ubranka dla niemowląt poleca się dobrać, biorąc pod uwagę jeszcze jedną kwestię. Zbyt małe otwory na głowę czy wąskie rękawy to nie tylko szansa na stworzenie niebezpiecznej sytuacji, ale też ryzyko histerii dziecka, głośnego płaczu lub po prostu dyskomfortu – który utrudni naukę nowych rzeczy i czerpanie z nich przyjemności.

Czy odzież niemowlęca handmade to dobre rozwiązanie?

Nie da się ukryć, że wśród rozwiązań na rynku największą popularnością cieszy się odzież niemowlęca handmade. Dlaczego? Ubranka dla niemowląt handmade są przede wszystkim oryginalne – nie ma ich w lokalnych sieciówkach, nastawionych na masową sprzedaż. Z tego powodu można liczyć na niesamowity design, ale też wysoką jakość. Ubranka powstają z wyselekcjonowanych materiałów, przyjaznych dla skóry i odpowiednich dla alergików. To bardzo ważne, by już na początku życia dziecka zadbać o jego komfort podczas wykonywania codziennych czynności i poznawania świata.

Ponadto odzież niemowlęca handmade to pewność komfortu termicznego. Ubrania te są przewiewne, nie powstają przez nie odparzenia i można prać je w pralce bez zmartwień o uszkodzenie. Oczywiście odzież ta jest trwalsza niż ta dostępna w lokalnych sklepach. Niestety, tanie rozwiązania z miejscowych sklepów szybko tracą kolor, rozciągają się, a nawet podrażniają skórę. Odzież niemowlęca handmade to gwarancja wygody i wsparcie, ekologia i wyróżnianie się w jednym. Odzież handmade najwyższej jakości znajdziesz m.in. na stronie: https://zgrywus.net/.

Odzież niemowlęca w wersji handmade, tak jak inne produkty handmade zyskuje renomę na całym świecie. Trend ten dotyczy coraz większej części produktów dostępnych w sklepach. Sięgają po nie zarówno dzieci, jak i dorośli – by cieszyć się oryginalnymi przedmiotami o wysokiej jakości. Ponieważ rodzice chcą dla swoich dzieci tego, co najlepsze, warto wziąć pod uwagę to rozwiązanie.

Posted in Dom