Garmin Fenix 7 Pro – zegarek absolutny

Rynek smartwatch’ów wydaje się już dość mocno zdywersyfikowany. Funkcje kolejnych egzemplarzy systematycznie powtarzają się, ale także powtarzają się ich braki. Przyzwyczailiśmy się do nieobecności jednych możliwości względem innych. Natomiast to zdaje się zbędne w przypadku zegarka Garmin Fenix 7 Pro. Jest to świetne połączenie między wytrzymałością a niezliczoną liczbą funkcji ułatwiających życie. 

Jakość wykonania

Smartwatch Garmin Fenix 7 Pro zaprojektowany został na każde warunki, nawet te ekstremalne (a może nawet przede wszystkim). Odporny jest na różnego rodzaju upadki czy inne uszkodzenia mechaniczne z racji występowania wojskowego certyfikatu MIL STD-810. Niegroźna jest mu woda i wszelkie aktywności uprawiane w niej, ponieważ posiada certyfikat 10 ATM. Wszystko to wykończone jest stylową tytanową obudową dodającą elegancji.

Świetna bateria

Czas pracy baterii jest naprawdę imponujący. Oczywiście dokładne wartości zależą od ustawień i intensywności użytkowania, więc jest to zależne od personalnych upodobań, ale dzięki zaimplementowanemu systemowi pobierania energii słonecznej może wytrzymać nawet do 22 dni!

Smart nie tylko z nazwy

Absolutnie Garmin Fenix 7 Pro jest zegarkiem inteligentnym. Wykorzystując wiele systemów stanowi dla nas pewien rodzaj analityka, który zbiera dane dotyczące naszego treningu, stylu życia i informuje nas co możemy zmienić. Oto kilka przykładów:

  • ocena wytrzymałości – funkcja ta analizuje zdolność naszego organizmu do wysiłku pochodzącą ze zbierania danych ze wszystkich aktywności fizycznych, wykorzystując przy tym informacje np. o pułapie tlenowym
  • ocena gotowości do treningu – smartwatch za pomocą oceniania jakości snu, efektywności odpoczynku, obciążenia itp. informuje nas czy dany dzień jest odpowiedni do wykonania aktywności fizycznej
  • ocena wytrenowania – Garmin Fenix 7 Pro ocenia nasz trening sugerując jego intensywność
  • proponowany czas regeneracji – po odbytym treningu otrzymujemy proponowany czas odpoczynku
  • pomiar mocy biegowej – pokazywana jest informacja jaką mocą posługujesz się na drodze, pomaga to w odpowiednim rozłożeniu wysiłku na trasie

Oczywiście smartwatch ten posiada dużo więcej funkcji jak np. pulsoksymetr, wbudowana latarka, mierzenie aktywności jazdy na rowerze górskim, mapy (w tym topograficzne), pomiar stresu, pomiar snu, czujnik tętna. Występują w nim też opcje charakterystyczne, praktycznie niespotykane u innych rywali jak mierzenie aktywności surfingowej i jazdy na nartach. Pomijając aspekt treningowy i eksploracyjny nie brakuje w nim funkcji pomocnych w codziennym użytkowaniu. Są to: powiadomienia, możliwość odsłuchu muzyki, płatności zbliżeniowe.

Smartwatch Garmin Fenix 7 Pro łączy w sobie wszystkie możliwości potrzebne do ewolucji naszego treningu. W sposób profesjonalny zajmuje się naszą aktywnością pokazując każdy mały aspekt występujący podczas aktywności fizycznej poczynając od jego pomiaru kończąc na analizie wyników, które sugerują nam kolejne kroki. Mimo tego nie zaniedbuje on codzienności ułatwiając nam odnalezienie się w świecie multimediów, tworząc pewnego rodzaju panel sterowania jakże istotny w pędzącym świecie.