Czystość ekspresu do kawy nie jest bez znaczenia

Twój ekspres do kawy najwyraźniej może zrobić ci krzywdę. Wiemy, że to jest ważne ale chyba tylko wtedy gdy ten temat nas zaskoczy. Prawdopodobnie powinieneś prać swoje ubrania co tydzień, ale kiedy ostatnio czyściłeś swój ekspres do kawy? Być może właśnie zacząłeś toksyczny napar z ostatnim dużym garnkiem wrzącej wody. Twoja poranna filiżanka kawy zaczyna się od ekspresu do kawy. Regularne czyszczenie może mieć ogromne znaczenie, jeśli chodzi o smak i jakość.

Kamień

Czysty ekspres do kawy naprawdę może zmienić jakość i smak kawy. Resztki oleju kawowego mają tendencję do gromadzenia się na maszynach, podobnie jak minerały z twardej wody, które gromadzą się w maszynie. Na umywalkach często gromadzi się kamień z wody, który ogólnie wygląda nieestetycznie i w ekspresach może być podobnie. Na szczęście można tego łatwo uniknąć, wycierając nadmiar kamienia białym octem lub sokiem z cytryny albo czyszcząc go grubym silikonowym sztyftem do szorowania. Szybkość tworzenia się kamienia zależy od jakości wody. Woda butelkowana może nie spowodować tego tak szybko, ale nadal będziesz musiał martwić się gromadzeniem się oleju kawowego. Najlepiej zachować ostrość.

Jak to robić?

Czyszczenie ekspresu do kawy nie jest trudne, a kroki są proste. Oto jak to zrobić: Napełnij zbiornik na wodę mieszanką pół octu, pół wody i pozostaw bezczynnie przez dwie godziny. Następnie spłucz zimną wodą po tym. Unikaj czerwonego octu lub octu jabłkowego. Następnie uruchom normalny cykl parzenia. Twoja kuchnia prawdopodobnie będzie miała przyjemny zapach sałatki podczas warzenia, co może nawet ci się spodobać. Ale nie prosimy Cię o całkowitą zmianę swojego życia. Pamiętaj, to tylko sałatka i filiżanka kawy.
Jeśli zapach octu nie ustępuje, postępuj zgodnie z poniższą procedurą: Napełnij zbiornik na wodę samą wodą i uruchom cykl parzenia. Zrób to jeszcze kilka razy, jeśli nadal czujesz ocet.

Parę sztuczek

Czyszczenie ekspresu do kawy jest łatwe dzięki kilku sztuczkom. Na przykład włożenie szklanej kulki z wodą do komory wodnej pozwala pozbyć się wszelkich osadów mineralnych, które zwykle gromadzą się w ekspresie do kawy. Ludzie nie muszą nawet czyścić piłki. Muszą go tylko wyjąć, umyć i włożyć z powrotem. To takie proste.
Ekspres do kawy należy czyścić co miesiąc octem, aby zachować jego wydajność. Zmieniaj marmur raz w tygodniu, aby uzyskać dodatkowe korzyści!
Stare ekspresy do kawy nie działają wiecznie, ale na szczęście jest coś, co może to naprawić. Czysty ekspres sprawi, że kawa będzie miała lepszy smak.

Kofeina – ”przyjaciel”

Po za tym dobra kawa to zawsze jakiś zastrzyk dopaminy do mózgu i daje nieco energii, co nie rak przyda się podczas trudnego dnia w pracy. Nie zawsze i nie na każdego działa (czasem po prostu zmusza nas do wizyty w toalecie), ale sama kofeina dodaje nam tego przyjemnego uczuci, uczucia spowodowanego zaspokojeniem potrzeby uzależnienia nad czym też należałoby się zastanowić. Ale o tym może pomówimy w innym artykule.